Cales son as mellores vacas e explotacións de Galicia?

A Federación Frisona Galega (FEFRIGA) ven de facer públicas as súas distincións anuais en base a niveis produtivos e de calidade do gando vacún e ás mellores explotacións leiteiras no 2014.

Cales son as mellores vacas e explotacións de Galicia?

Concurso organizado por FEFRIGA.

A Federación Frisona Galega (FEFRIGA) ven de facer públicas as súas distincións anuais en base a niveis produtivos e de calidade do gando vacún e ás mellores explotacións leiteiras no 2014.

As primeiras distincións nas diferentes categorías foron as seguintes:

Mellor explotación por ICO de 17 a 75 reproductoras: Gandería Quintián, S.C., de O Páramo (Lugo) cun ico de 2.333.

Mellor explotación por ICO de máis de 75 reproductoras: SAT Casa Menor, de Boimorto (A Coruña), cun ICO de 2.463.

Mellor Explotación de Galicia por cualificación 2014: Casa de Baixo, de Sarria (Lugo), cunha cualificación de 87,86 puntos.

Mellor Explotación de Galicia por produción: Cooperativa Provincial da Coruña, de Miño, cunha producción por vaca en lactación de 14.320 kilos.

Mellor vaca productora de Galicia en 2014: Barbeiro Mimosa, de Ganadería Casa Barbeiro, SC (Lugo) cunha produción en lactación de 22.281 kilos.

Mellor primeiriza productora de Galicia en 2014: Prolesa CID 1090, de PROLESA SAT (Lugo), cunha produción de 16.628 kilos en tres muxidos diarios.

Mellor vaca vitalicia de Galicia 2014: Estebano Begoña Deo, da gandería ESTEBANO SC (Lugo) que en 9 lactacións leva producidos 153.259 kilos de leite.

A relación completa das distincións anuais de FEFRIGA é a seguinte:

Mellores Explotacións de Galicia por ICO 2014

De 17 a 75 reprodutoras

Gandería (Localidade – Prov)

ICO

Kg/L

Kg./G.

Kg./P

ICOP

ICAP

IPP

ICU

IGT

ICOT

QUINTIAN, S.C. (O Páramo – LU) +2333

+650

+18

+17

+588

+0,59

+0,87

+1,36

+1,43

+430

FINCA MOURISCADE (Lalín – PO) +2261

+601

+21

+18

+580

+0,58

+0,65

+1,24

+1,27

+369

JESUS RGUEZ. CABANAS (Portomarín – LU) +2258

+625

+13

+17

+568

+0,55

+0,65

+1,19

+1,24

+358

PUMAR DE BUXAN (Val do Dubra – C) +2253

+599

+16

+15

+532

+0,51

+0,73

+1,39

+1,32

+443

CASA PEDRO (Paradela – LU) +2213

+567

+14

+17

+538

+0,39

+0,68

+1,06

+1,04

+335

CASA DE BAIXO (Sarria – LU) +2203

+296

+18

+11

+345

+0,69

+1,11

+1,57

+1,57

+564

RUZO, S.C. (Val do Dubra – LU) +2200

+616

+16

+18

+582

+0,39

+0,73

+0,97

+0,98

+324

CASA BLANCO (Lugo – LU) +2191

+668

+14

+23

+672

+0,36

+0,56

+0,71

+0,77

+188

GANADERIA O ZAPATEIRO (Arzúa – C) +2186

+613

+18

+15

+532

+0,20

+0,70

+0,89

+0,89

+320

XULIAN, S.C. (Muxía – C) +2184

+835

+13

+12

+561

+0,69

+0,65

+0,98

+1,19

+322

 

Mellores Explotacións de Galicia por ICO 2014

De máis de 75 reprodutoras

Gandería (Localidade – Prov)

ICO

Kg/L

Kg./G.

Kg./P

ICOP

ICAP

IPP

ICU

IGT

ICOT

SAT CASA MENOR (Boimorto – C) +2463

+774

+23

+24

+764

+0,47

+0,65

+1,24

+1,19

+374

SAT ILMA (Boimorto – C) +2428

+755

+16

+22

+698

+0,32

+0,85

+1,42

+1,26

+429

G. VILAFERREIROS, S.C. (Mazaricos – C) +2312

+643

+19

+16

+572

+0,46

+0,85

+1,48

+1,38

+470

CASA CANEDA (Boqueixón – C) +2283

+515

+20

+16

+521

+0,65

+1,04

+1,40

+1,50

+475

S.A.T. XUGA 747 FONTELAS (Arzúa – C) +2263

+597

+18

+15

+529

+0,55

+0,76

+1,29

+1,33

+415

LOPEZ TELLADO,MASEDA, SC (Pol – LU) +2243

+646

+13

+17

+573

+0,57

+0,95

+1,07

+1,20

+370

XENDRE,S.C. (Oroso – C) +2242

+594

+14

+17

+546

+0,14

+0,70

+1,32

+1,12

+408

BLANCO DE VILLALBA, SC (Val do Dubra – C) +2212

+524

+16

+15

+498

+0,50

+0,48

+1,29

+1,21

+405

VILAR DE SUSAO (Sarria – LU) +2192

+663

+14

+17

+573

+0,48

+0,71

+1,12

+1,19

+343

LANDEIRA S.COOP.GALEGA (Negreira – C) +2187

+441

+17

+12

+413

+0,38

+0,84

+1,44

+1,33

+479

 

Mellores Explotacións de Galicia por cualificación 2014

  • Contar con 17 ou máis reproductoras cualificadas. Ter cualificadas más do 90% das femias maiores de 36 meses.. Non superar o 5% de Reproductoras inscritas no Rexistro Auxiliar “A”.

Gandería (Localidade – Prov)

Media Calif.

ICAP

IPP

ICU

IGT

ICOT

ICO

CASA DE BAIXO (Sarria – LU)

87,86

+0,69 +1,11 +1,57 +1,57 +564 +2203
MANTOÑO HOLSTEIN (Barreiros – LU)

87,50

+0,92 +0,66 +1,33 +1,45 +396 +1781
CASA POZO (Lugo – LU)

84,91

+0,85 +0,60 +1,40 +1,46 +426 +1871
RIAL DE LOUREIROS (Arzúa – C)

84,74

+0,57 +0,81 +0,91 +1,14 +332 +1902
CASEIRO DE ERNES, SAT (Cospeito – LU)

84,07

+0,75 +0,81 +1,63 +1,66 +516 +2016
FINCA LA ASUNCION (Touro – C)

83,91

+0,54 +0,62 +1,13 +1,10 +358 +1914
GANADERIA PENA (Begonte – LU)

83,82

+0,96 +0,64 +1,08 +1,40 +322 +1956
SAN RIAN S.COOP.GALEGA (Brión – C)

83,78

+0,71 +0,92 +1,41 +1,48 +461 +2182
CALLOBRO HOLSTEIN (Trabada – LU)

83,70

+0,54 +0,64 +1,23 +1,11 +390 +1927
PORTOBELLO (Mañón – C)

83,68

+0,35 +0,23 +0,68 +0,49 +226 +1477
SC OUTEIRO (Chantada – LU)

83,59

+0,66 +0,68 +1,36 +1,39 +386 +2044
SAT SAN VICENTE DE NIVEIRO (Val do Dubra – C)

83,53

+0,59 +0,71 +1,26 +1,25 +403 +2013
SC GANDEIRIA NODI (Barreiros – LU)

83,51

+0,81 +0,55 +1,37 +1,39 +388 +2086
FINCA MOURISCADE (Lalín – PO)

83,33

+0,58 +0,65 +1,24 +1,27 +369 +2261
MATO (Silleda – PO)

83,32

+0,50 +0,52 +0,97 +0,99 +327 +1480
FRAGA (Lalín – PO)

83,32

+0,69 +0,82 +1,56 +1,62 +492 +2073
SAT TEIXEIRO (A Pastoriza – LU)

83,27

+0,78 +0,75 +1,40 +1,46 +433 +2066
CABANAS (Santiago – C)

83,19

+0,71 +0,83 +1,44 +1,46 +468 +2047
JOSE LUIS MEIJOME FDEZ (Lalín – PO)

83,10

+0,86 +0,96 +1,38 +1,51 +455 +2054
CESARES HOLSTEIN, S.C. (Lousame – C)

82,86

+0,57 +0,64 +1,40 +1,38 +419 +1892

 

Mellores Explotacións de Galicia 2014 – (produción)(1)

Concédese Diploma de Honor ás 20 explotacións que, con un mínimo de 17 lactacións (normalizadas) rematadas en 2014, obtiveran as mellores medias de producción (Kg. de Leite) de Galicia.

GANDERÍA

LOCALIDADE (Provincia)

NºOrd(2)

LEITE

%G.

%P.

Kg.MU

COOPERATIVA AGRARIA PROVINCIAL MIÑO (C)

3X

14.320

3,07

3,29

911

GANADERIA CASA BARBEIRO S.C. ALFOZ (LU)

2X

14.187

3,51

3,23

957

S.A.T. FINCA A CORTIÑA CORISTANCO (C)

3X

13.851

3,49

3,18

925

SAT OS FOROS Nº1231 XUGA A PASTORIZA (LU)

3X

13.714

3,75

3,15

947

CARREIRA O INCIO (LU)

2X

13.703

3,98

3,09

969

CARAVILLAS TABOADA (LU)

3X

13.691

3,32

3,22

895

SC OUTEIRO CHANTADA (LU)

2X

13.640

3,78

3,18

950

S.A.T. VARELA Nº 992 XUGA CASTRO DE REI (LU)

3X

13.621

4,64

3,17

1.064

SC GANDEIRIA NODI BARREIROS (LU)

2X

13.550

3,16

3,18

860

LOPEZ TELLADO GANADERIA MASEDA,S.C. POL (LU)

3X

13.545

3,55

3,12

904

GARCIA DUMBRIA (C)

2X

13.465

3,58

3,33

931

S.A.T. CASA CARBALLO 1023 XUGA POL (LU)

3X

13.363

3,78

3,05

912

CASA REIGADA CASTRO DE REI (LU)

3X

13.353

3,35

3,20

875

SAT PAZO DE EIRAS POL (LU)

3X

13.224

3,90

3,11

928

VARELA CASTROVERDE (LU)

3X

13.121

3,88

3,06

910

CASA DE LOLA ARZUA (C)

2X

13.098

3,42

3,27

877

GRANXA PARULEIRO SC ZAS (C)

2X

13.008

2,71

3,16

764

S.A.T. AS REGAS N.924 XUGA BOQUEIXON (C)

3X

12.968

3,27

3,09

826

DO LANCERO CHANTADA (LU)

2X

12.842

2,45

3,10

712

FINCA SUATORRE CHANTADA (LU)

2X

12.830

2,72

3,17

756

 

Mellores Produtoras de Galicia 2014 –Vacas(1)

Concedese este recoñecemento ás 20 vacas de 2 ou máis partos que, na lactación (normalizada) rematada no 2014, máis Kg. de Leite produciron.

NOME VACA

GANDERÍA (Provincia)

NºOrd(2)

LEITE

%G.

%P.

Kg.MU

BARBEIRO MIMOSA GANADERIA CASA BARBEIRO S.C. (LU)

2X

22.281

3,57

2,95

1.452

GARCIA BLITZ ESTELA SAT HERBON NUÑEZ (LU)

2X

21.820

2,83

3,05

1.282

2738 S.A.T. FINCA A CORTIÑA (C)

3X

21.119

2,95

2,87

1.230

LIESBETH 101 COOPERATIVA AGRARIA PROVINCIAL (C)

3X

20.915

3,18

3,28

1.351

BARBEIRO XACOBEO PERICA GANADERIA CASA BARBEIRO S.C. (LU)

2X

20.731

3,85

3,10

1.441

EDRADA BOTAFOGO GAYOSA S.A.T. EDRADA (LU)

2X

20.499

3,09

3,14

1.278

AS REGAS MIRA 5230 S.A.T. AS REGAS N.924 XUGA (C)

3X

20.368

2,40

2,90

1.079

REIGADA BLITZ 1243 CASA REIGADA (LU)

3X

20.240

3,14

2,71

1.184

AS REGAS AIRRAID 3300 S.A.T. AS REGAS N.924 XUGA (C)

3X

20.227

2,73

2,78

1.115

BARBEIRO MARILIA GANADERIA CASA BARBEIRO S.C. (LU)

2X

20.202

4,28

2,98

1.467

BLANCOH. ATLAS POPELINE BLANCO (PO)

3X

20.145

2,38

3,01

1.087

OUTEIRO HOWIE ADENA SC OUTEIRO (LU)

2X

20.029

3,56

2,85

1.285

HENAR MARIÑEIRO SILVIA GANADERIA CASA BARBEIRO S.C. (LU)

2X

19.970

3,71

2,95

1.331

SAT VARELA DOLMAN 487 S.A.T. VARELA Nº 992 XUGA (LU)

3X

19.910

3,44

2,95

1.272

MASEDA NELSON 170 LOPEZ TELLADO GANADERIA MASEDA,S.C. (LU)

3X

19.899

3,55

2,94

1.291

DANUBE 2713 S.A.T. FINCA A CORTIÑA (C)

3X

19.797

3,67

3,33

1.386

GARCIA GRAND ECUATORIANA SAT HERBON NUÑEZ (LU)

2X

19.650

2,51

3,34

1.149

OUTEIRO DUNO ARMONIA SC OUTEIRO (LU)

2X

19.557

3,43

2,90

1.238

SAT VARELA TRESOR 443 S.A.T. VARELA Nº 992 XUGA (LU)

3X

19.542

4,34

3,21

1.476

ERNA 122 8092 SAT HERBON NUÑEZ (LU)

2X

19.522

2,56

3,28

1.139

 

Mellores Produtoras de Galicia 2014 – Primeirizas(1)

Concedese este recoñecemento ás 20 femias que, non superando os 30 meses de idade no momento do parto, remataran a súa lactación (normalizada a 305 días) no 2014.

NOME

GANDERÍA (Provincia)

NºOrd(2)

LEITE

%G.

%P.

Kg.MU

PROLESA CID 1090 PROLESA SAT (LU)

3X

16.628

3,18

3,31

1.079

6933 TARMAC COOPERATIVA AGRARIA PROVINCIAL (C)

3X

16.582

2,79

2,89

941

VILLAMEITIDE LUCUS VICKY VILLAMEITIDE S.L. (LU)

3X

16.354

3,72

3,01

1.102

MASEDA XACOBEO 275 LOPEZ TELLADO GANADERIA MASEDA,S.C. (LU)

3X

16.314

3,63

2,83

1.055

CASANA VALDAR 7211 GANADERIA CASANA,S.C. (LU)

2X

16.089

2,26

3,01

847

FAVIOLA 5332 FEVER GARCIA (C)

2X

15.963

3,65

3,61

1.159

CACHORRA 5329 BAXTER GARCIA (C)

2X

15.933

3,39

3,12

1.037

PEDRON-PONTE XACOBEO 7950 SAT PEDRON A PONTE (LU)

2X

15.496

2,97

3,00

925

FOROS GERARD MINGA SAT OS FOROS Nº1231 XUGA (LU)

3X

15.482

3,08

3,10

957

0192 S.A.T. PEDROLAS (LU)

3X

15.383

3,26

2,94

954

CARBALLO PICARD BEATRIX 802 S.A.T. CASA CARBALLO 1023 XUGA (LU)

3X

15.355

3,68

2,94

1.017

BLANCO LEONA ET BLANCO (PO)

3X

15.299

2,49

3,12

859

CHIRUCA C.Q. SHAMPOO COOPERATIVA AGRARIA PROVINCIAL (C)

3X

15.206

2,72

3,13

890

MASEDA GERARD 307 LOPEZ TELLADO GANADERIA MASEDA,S.C. (LU)

3X

15.119

3,15

2,88

912

COSTUREIRO JORDAN ELVA GANADERIA COSTUREIRO NOVA (LU)

2X

15.101

3,87

2,96

1.032

EDRADA BAXTER BAXTA S.A.T. EDRADA (LU)

2X

15.100

5,52

3,11

1.302

SEIXAS FEVER 4678 SAT SEIXAS (LU)

3X

15.079

4,38

3,42

1.176

BARREIRO 2093 BOLTON BARREIRO LODEIROS S.C. (C)

R

15.057

2,64

2,69

802

REIGADA ORDES 7868 CASA REIGADA (LU)

3X

15.043

3,24

3,26

977

CAMPIÑA BUCKEYE 1916 S.A.T. A CAMPIÑA (LU)

2X

14.979

3,65

2,99

995

 

Mellores Producións Vitalicias de Galicia 2014(1)

Dada a importancia que ten para os criadores, a lonxevidade das súas reproductoras, concédese Título de Recoñecemento a todas aquelas femias que, tendo rematado unha lactación no 2014, acadaran ó longo da súa vida, unha producción de Leite igual ou superior ós 100.000 Kg.

NOME VACA

GANDERÍA (Provincia)

Nº Lact.

LEITE

%G.

%P.

ESTEBANO BEGOÑA DEO ESTEBANO SC (LU)

9 l.

153.259

4,60

3,33

39 MIRA CASA POZO (LU)

9 l.

152.489

3,11

3,22

OUTEIRO APPROVAL BERETA ET SC OUTEIRO (LU)

8 l.

139.827

3,71

3,09

AMAPOLA LEE TUBIO (C)

7 l.

139.630

5,03

3,48

REY 342 SOLARI IGNITER SAT REY DE MIÑOTELO (LU)

9 l.

137.696

4,17

2,92

REIGADA RUDOLPH 9224 CASA REIGADA (LU)

10 l.

137.205

3,31

3,26

CABANA 76 BLANCO (PO)

9 l.

136.650

4,06

3,43

SAT VARELA RUDOLPH 293 S.A.T. VARELA Nº 992 XUGA (LU)

7 l.

134.484

3,73

3,04

OS LOUREIROS ROSA LYSTER GANADERIA OS LOUREIROS S.C. (C)

9 l.

133.823

3,63

3,05

CID ENTER MARTINA SC GANDEIRIA CID (LU)

9 l.

127.620

3,82

3,40

VEIGA 44 CASA TABERNEIRO (LU)

10 l.

127.095

4,88

3,02

VILLAMEITIDE BRIGIDA MTOTO VILLAMEITIDE S.L. (LU)

9 l.

126.427

4,40

3,19

PONT MORTY TENORIA CASA REIGADA (LU)

7 l.

126.407

2,95

2,97

ESTEBANO GALAN BONKA ESTEBANO SC (LU)

7 l.

126.162

4,03

3,11

PRADEIRA FENDETESTAS 177 GANDEIRIA A PRADEIRA SC (C)

10 l.

125.161

3,18

2,87

MANTOÑO LAURIE OUTSIDE MANTOÑO HOLSTEIN (LU)

9 l.

124.675

4,56

3,15

OS LOUREIROS RONALDA OUTSIDE GANADERIA OS LOUREIROS S.C. (C)

8 l.

124.496

3,58

3,07

MENORA RUDOLPH 161 MENORA SAT N 1208 XUGA (LU)

10 l.

124.262

5,06

3,21

CID ENTER BERINDA SC GANDEIRIA CID (LU)

8 l.

124.050

2,88

3,12

VEIGUEIRO SPIRANDO AIRE VEIGUEIRO SOC.COOP.GALEGA (LU)

8 l.

123.782

3,49

3,42

GRANDA LEREZ CAMELA 4783 CASA GRANDA (LU)

10 l.

123.394

3,60

3,05

FELI EBANO PRESTIGE SAT PEDRON A PONTE (LU)

7 l.

123.070

3,80

3,18

SEIXAS LEE INMA SAT SEIXAS (LU)

8 l.

122.755

3,97

3,14

LISTE 225 GANDERIA LISTE, S.C. (C)

11 l.

122.103

4,30

3,05

FERNANDO 310 SEVERA CURRO CASA FERNANDO S.A.T. Nº1122 XUGA (C)

9 l.

120.167

4,34

3,58

7321 CANCELO (C)

9 l.

119.282

3,18

2,81

CHOUSA LEREZ ANGULA S.L. GANADERIA A CHOUSA (LU)

9 l.

119.114

3,66

2,96

A COSTA 6687 GRANXA A COSTA, S.C. (C)

7 l.

118.946

3,46

3,13

REIGADA RUDOLPH 3381 CASA REIGADA (LU)

6 l.

118.581

3,35

3,38

6666 MARTY AIREXA AIREXE S.C. (LU)

9 l.

118.199

3,51

3,06

MANEIRO 25 SULTAN MANEIRO (C)

7 l.

118.038

4,35

3,52

CINTIA 98 STORM FERREIRO SILVA SC (C)

8 l.

118.024

4,33

3,51

2950 STORM BAIXO CASA DE BAIXO (LU)

9 l.

117.717

4,78

3,68

ALBORES 191 RUDOLPH S.A.T. VILA ALBORES 1044 (C)

8 l.

117.708

4,31

3,49

NINA CUBELA STORM CUBELA XUGA SAT (C)

8 l.

117.690

5,64

3,06

VEIGUELA AEROLINE CRESPA SC GANDEIRIA VEIGUELA (LU)

9 l.

116.475

4,11

3,00

342 FONTIXON S.A.T. Nº 996 XUGA (LU)

10 l.

116.463

3,77

3,15

VILABOA WINNER MARIA VILABOA (LU)

9 l.

116.144

3,66

3,19

PIRULA SENSATION PORTELEIRA PORTELEIRA (LU)

14 l.

116.019

4,20

3,30

GRACIA 408 S.A.T. SAN VICENTE DE NIVEIRO (C)

7 l.

115.680

3,26

3,03

EXGAMA LENA 163 ET MANUEL ARIAS DIAZ (LU)

7 l.

115.505

3,94

3,39

PONT MTOTO CORDERA CASA REIGADA (LU)

8 l.

115.356

2,95

3,16

CAS BARAXA TUTE SAT OS FOROS Nº1231 XUGA (LU)

8 l.

115.023

4,67

3,20

LLICA BELLO (C)

9 l.

114.567

3,35

3,24

22 CONSTELATION BENITO LIXEIRO S.A.T. (LU)

10 l.

114.363

3,64

3,26

BLES 42 CASA VALCARCEL (LU)

10 l.

114.154

3,33

3,23

BASILIO 75 ROJA GANDEIRIA LISTE REY,S.C. (C)

11 l.

114.076

4,05

3,19

CLEMENTINA ARTIST CASA TOMAS (LU)

9 l.

113.925

3,49

3,11

DIRKJE 22 SAT VILASAR Nº 1227 XUGA (C)

9 l.

113.882

3,18

3,29

CABANA MTOTO 432 S.A.T. CABANA 1071 XUGA (LU)

7 l.

113.053

4,18

2,71

RIKA 4381 CASA DANIEL (LU)

7 l.

112.906

3,73

3,82

ESTEBANO LONGCHAMP RUIÑA ESTEBANO SC (LU)

7 l.

112.706

3,80

3,01

EL PALOMAR SEVANE BADEN S.A.T. O PALOMAR (LU)

8 l.

112.412

4,35

3,37

2194 TINO DE SER (C)

8 l.

112.188

4,06

3,42

CAMPOVELLO BELLWOOD MARAVILLA CAMPO BELLO DE CURRAS (LU)

10 l.

112.156

3,74

3,04

MENORA MASON 181 MENORA SAT N 1208 XUGA (LU)

7 l.

112.050

5,05

3,27

EL PALOMAR PALMA SPIRANDO S.A.T. O PALOMAR (LU)

8 l.

111.820

4,11

3,45

AMAPOLA LEE 429 S.A.T. CASA CARBALLO 1023 XUGA (LU)

7 l.

111.728

4,14

3,16

AFRICAL MATHIE SOFIA LL 01 LIÑARES SAT Nº 932 XUGA (C)

9 l.

111.643

3,61

3,07

MENORA INTEGRITY 208 MENORA SAT N 1208 XUGA (LU)

6 l.

111.439

4,84

3,00

GRETA O PERITO (C)

9 l.

111.257

3,34

3,00

PORTAS MARTY SALOME SC HUERTA Y HUERTA (LU)

11 l.

111.051

3,47

2,92

CAPRI 282 TINO DE SER (C)

9 l.

111.003

4,78

3,31

MELCHOR LEE PASTORA MELCHOR (LU)

9 l.

110.848

3,22

3,18

MARTA CALDOSPINO TALK CALDOSPINO (C)

9 l.

110.837

4,11

3,32

MANSILLA MILENA STORM MONICA LANDEIRA NOYA Y OTRO S.C. (C)

8 l.

110.794

2,98

2,90

GRANDA AARON LORENA CASA GRANDA (LU)

7 l.

110.583

3,97

3,45

JUANITA II CASA ROSENDE S.C. (C)

10 l.

110.572

3,65

3,12

MANATO 197 GEMELA PILI LEE MANATO (C)

8 l.

110.460

3,70

2,89

VILARINO 5182 JUMPING VILLARINO SAT 1010 XUGA (LU)

7 l.

110.125

5,28

3,48

QUINTILLAN LEE 8140 CASA QUINTILLAN (LU)

9 l.

110.105

3,62

2,92

REIGADA SKYWALKER 1778 CASA REIGADA (LU)

7 l.

109.820

3,10

3,25

ALBA LUCERA RUDOLPH***** S.A.T. SAN VICENTE DE NIVEIRO (C)

7 l.

109.783

3,86

3,17

UTOPIE GANADERIA RODASINDE S.C. (LU)

7 l.

109.556

3,23

3,12

ZINTIA 248 PERILLA MTOTO PERILLA (C)

8 l.

109.543

5,67

3,31

PORTOBELLO MARUCA DANTE PORTOBELLO (C)

7 l.

109.433

3,43

3,06

VILLARINO 3233 RUDOLPH VILLARINO SAT 1010 XUGA (LU)

8 l.

109.385

5,07

3,10

0969 CASA SERAFIN (LU)

8 l.

109.109

3,19

2,86

6821 ZEUSA SAT A PORTAGANDARA (LU)

6 l.

108.906

3,10

2,66

2104 CELSIA PAN IGLESIAS (C)

8 l.

108.740

4,42

3,28

SAT DOCAMPO 451 GANADERIA DOCAMPO SAT Nº 975 XUGA (C)

7 l.

108.505

3,23

2,85

PORTOBELLO ALBINA LEROY PORTOBELLO (C)

9 l.

108.111

3,58

3,00

CARREIRA AEROLINE 7187 CARREIRA DE COLUNS (C)

7 l.

108.081

4,18

3,11

PEDRON PONTE O FAIT MORA SAT PEDRON A PONTE (LU)

6 l.

107.870

3,89

3,32

FERREIRA SULTAN ESMERALDA GANADERIA FERREIRO (PO)

11 l.

107.786

3,94

3,23

CANARIA LEREZ RITO SAT AREALBA DE SANTABALLA (LU)

8 l.

107.776

3,09

3,04

XERCAS JUANITA MALDONADO CASA PERNAS (LU)

9 l.

107.653

4,58

3,19

VEIGUEIRO TINA LHEROS VEIGUEIRO SOC.COOP.GALEGA (LU)

7 l.

107.637

3,42

3,29

BARBAS SALMA BELESAR PORTELO-BARBAS SC (LU)

9 l.

107.636

3,82

3,23

TIAGUERIF 192 8998 LANDEIRA SOC. COOP. GALEGA (C)

7 l.

107.625

4,20

3,10

CAPADOR TONICO TINA GANADERIA CAPADOR SC (LU)

7 l.

107.268

2,61

3,16

BRUMA ET CARLOS IGLESIAS CARREIRA (LU)

9 l.

107.228

3,65

3,22

PROVISOR CLAUDIA 3 ESTEIRO GANADERIA PROVISOR (LU)

9 l.

107.089

3,58

2,96

BARCIA RUDOLPH RODOLFA JESUS BARCIA VILLALBA (LU)

8 l.

107.072

3,22

2,97

POZO AEROLINE 6581 PINA CASA POZO (LU)

7 l.

107.025

3,59

3,25

LUISA 4510 LANDOI BASTI GANADERIA RANCAÑO S.C. (C)

6 l.

107.007

4,93

3,40

ASTURAO FLORIDO BRISA SC GANDEIRIA ASTURAO (LU)

9 l.

106.927

5,15

3,46

FONDON 4392 GANDEIRIA FONDON (LU)

6 l.

106.882

3,63

2,99

VALENTE CELSIUS CELSA CASA VALENTE (LU)

9 l.

106.869

3,89

3,37

AGROTERGAL ISABEL OITAVEN GANADERIA SANJURJO (LU)

9 l.

106.715

3,47

2,95

SAPROGAL LAILA LAIBERT AS TRAVESAS AGROPECUARIA S.L. 28

7 l.

106.611

3,96

3,12

BRIXIDA TORRE MARELLE SOCIEDAD CIVIL (LU)

8 l.

106.541

2,63

3,17

TEIXEIRO CHAMPION RIGUEIRA S.A.T. TEIXEIRO (LU)

8 l.

106.527

3,84

3,04

VEIGUEIRO JOINTIF MUSA VEIGUEIRO SOC.COOP.GALEGA (LU)

8 l.

106.521

3,39

2,94

LAXAS BADEN 0378 RULA LAXAS (PO)

8 l.

106.484

3,56

3,14

11 M XOSEFA DE HILARIO (LU)

15 l.

106.470

3,49

3,14

CHOUPANEIRO 215 GANADERIA SANTA LUCIA S.C. (C)

10 l.

106.320

3,96

3,03

LISTE 365 GANDERIA LISTE, S.C. (C)

7 l.

106.289

4,26

3,15

TABOADA LEE CORNECHA 4689 TABOADA DE CASALDOEIRO(CARREIRA DOLORES) (C)

8 l.

106.241

4,96

3,28

CES GERONA STORMATIC S.A.T. A FARRAPA (C)

5 l.

106.202

4,43

3,29

B-15 RIAL MTOTO SAT RIAL (C)

10 l.

106.138

4,35

3,31

9645 FABEIRO PROCTOR GANDERIA FABEIRO, S.C. (C)

9 l.

106.135

3,83

2,76

CASABELLA FIGO PATA CASABELLA S.A.T. (LU)

8 l.

106.123

4,39

3,28

GRANDE ARCHIBALD 8424 CASA DE VILLERINA (C)

9 l.

106.055

4,13

3,28

EMMA GANADERIA FERREIRO (PO)

10 l.

106.055

3,85

3,11

319 SAMEDE S. COOP. LTDA. GALEGA (C)

6 l.

106.050

3,95

3,38

ANDURIÑA QUASIMODO BLANCA SC GANADERIA ANDURIÑA (LU)

8 l.

105.880

4,62

3,12

8758 CASA DA SAA (LU)

11 l.

105.825

4,77

2,93

HORTAS ISABEL CASA HORTAS (LU)

9 l.

105.787

3,61

3,00

RUMANA 8186 ELVIS GANADERIA DO MOURO SC (C)

7 l.

105.762

3,95

3,23

MURCIANA NOYA (C)

7 l.

105.735

2,46

3,27

SANTALLA STORM CARLOTA GANDERIA AGRASILVA S.C. (PO)

9 l.

105.708

3,84

3,42

BARREIRO ESTRELLA CELSIUS CASA BARREIRO (LU)

7 l.

105.657

3,86

3,13

ANTELANA RUDOLPH 12966 COOPERATIVA DE ANTELANA (OU)

8 l.

105.352

2,78

2,94

MARQUESA LUGAR DE PEDROUZOS, S.C. (LU)

7 l.

105.348

3,32

2,84

ASTURAO OUTSIDE LUA SC GANDEIRIA ASTURAO (LU)

8 l.

105.277

4,26

3,05

REY 335 RONALDA RUBENS O CHUCO S.C. (C)

10 l.

105.247

3,65

3,22

O PALOMAR LILI CUBEIRO S.A.T. O PALOMAR (LU)

6 l.

105.244

3,54

3,15

VILA STORM ALBERA 786 ET GANADERIA PENA (LU)

9 l.

105.184

3,13

2,84

LINDE ATILANO (LU)

9 l.

105.149

3,53

2,76

CHINELO RUDOLPH 2821 CHINELO, C.B. (LU)

7 l.

105.138

3,60

3,12

CARBALLAL 03-1 CARBALLAL (C)

6 l.

105.073

3,47

3,05

GARCIA INQUIRER INCA 7 SAT HERBON NUÑEZ (LU)

8 l.

104.995

4,24

3,29

49417 SAT CAAMAÑO XUGA (C)

6 l.

104.981

3,78

3,53

9543 LEE BAIXO SAT XERLEA (LU)

8 l.

104.928

4,35

2,98

OS PARENTES LEE NORA OS PARENTES S.COOP.GALEGA (LU)

7 l.

104.802

4,11

2,72

GANADERA SAT OS ARROXOS (LU)

7 l.

104.783

4,86

3,01

XACOBO WIND Nº 8445 G. XACOBO (C)

9 l.

104.699

5,51

3,27

NIKA POUPARIÑA SAT (LU)

7 l.

104.682

3,70

2,91

SILVA PILLAR PILLA SILVA (PO)

9 l.

104.599

3,43

3,09

BERLAI LANDOI 6886 SAT BERLAI (LU)

7 l.

104.577

3,28

3,14

IDA 14 HERDANZA S.L. (C)

9 l.

104.453

4,41

3,42

MORITA GANADERIA MAIRE, S.C. (LU)

11 l.

104.415

4,11

3,16

FLORINA 31 GANADERIA ANTELO, S.C. (C)

8 l.

104.349

4,57

3,40

AURORA SERRA (C)

11 l.

104.247

3,91

3,11

MENORA PATRON 196 MENORA SAT N 1208 XUGA (LU)

8 l.

104.242

3,90

3,17

SAN VICENTE MTOTO CHICLANA 292 S.A.T. SAN VICENTE DE NIVEIRO (C)

8 l.

104.236

3,90

3,18

FERNANDO 360 ZOQUETA LEE CASA FERNANDO S.A.T. Nº1122 XUGA (C)

9 l.

104.159

3,62

2,91

VH PILAR LORD LILY 812 S.A.T. FINCA EL PILAR 868 XUGA (C)

9 l.

104.129

4,01

3,30

BETY FINCA VIQUEIRA (C)

6 l.

104.113

3,54

3,17

ROELIE 44 6855 RODRIGUEZ PAREDES S.C. (C)

8 l.

104.112

3,81

3,08

37416 GANDERIA SINESIO S.C. (C)

7 l.

104.107

3,45

3,25

CADENAS FONTANS 70 CADENAS (LU)

8 l.

103.948

3,24

3,19

NEIRA BELJO CIREIXA CASA DE NEIRA (PO)

11 l.

103.946

3,72

3,05

CID LHEROS GEA SC GANDEIRIA CID (LU)

5 l.

103.937

3,48

3,47

VEIGUEIRO SIMBA SIMBOL VEIGUEIRO SOC.COOP.GALEGA (LU)

8 l.

103.917

3,30

3,26

MENDEZ 6959 GANADERIA CARBALLEIRA S.C. (C)

9 l.

103.876

4,67

3,29

88314 SAT VILASAR Nº 1227 XUGA (C)

9 l.

103.875

3,96

3,43

DOSINDA PASTORA MTOTO DOSINDA (C)

10 l.

103.873

3,88

3,36

UPEE SC GANADERIA MINGOS (LU)

9 l.

103.859

3,52

3,20

ALBORES 232 MTOTO S.A.T. VILA ALBORES 1044 (C)

9 l.

103.769

4,16

3,08

MARTIÑO LUPITA OUTSIDE MARTIÑO (C)

7 l.

103.540

3,45

3,09

CANDENDO 105 GANADERIA CANDENDO S.C. (C)

8 l.

103.348

3,10

3,20

PONTELLO BREIXO PICHONA 4962 PONTELLO (PO)

9 l.

103.296

3,52

3,00

MAR-GARCIA ENEHOULD 8595 JESUS BARCIA VILLALBA (LU)

9 l.

103.201

3,34

3,15

SAN ANTONIO HOF 256 ROJA S.A.T. SAN ANTONIO (LU)

11 l.

103.173

4,80

3,42

RAULA SAT BUSTO-CORZON (C)

8 l.

103.080

3,90

3,33

ERPA LOLI RUDOLPH SALGUEIROS (C)

8 l.

103.079

3,20

3,21

MARIANO MTOTO TATA DO LANCERO (LU)

8 l.

103.033

2,70

2,94

CHOUPANEIRO 208 GANADERIA SANTA LUCIA S.C. (C)

8 l.

103.031

4,60

3,22

PONTELLO XUBENCA 4944 PONTELLO (PO)

9 l.

102.967

3,93

3,34

CABANA GANDERIA MOSQUEIRA (C)

5 l.

102.958

3,24

3,17

9201 RUDOLPH SAA CASA DA SAA (LU)

6 l.

102.696

5,34

3,02

CASTRAGUDE BERLAI 130 RUDOLPH SAT BERLAI (LU)

9 l.

102.656

3,32

3,09

SALGADO SENECHAL 4147 CASA SALGADO (LU)

6 l.

102.632

2,99

3,11

DORINA LANDOI SAT EDRADA S.A.T. EDRADA (LU)

7 l.

102.627

4,03

3,18

AS CARGAS LEADER IRATXE GANDEIRIA AS CARGAS S.C. (C)

10 l.

102.608

4,24

3,50

CARBALLO GORI SC CASA CARBALLO AFOZ (LU)

9 l.

102.563

4,65

3,37

VILA STORM LAMA 4140 ET GRANXA VILA (LU)

8 l.

102.555

3,74

2,93

PIETJE 130 GRANXA PORCAR, S.C. (C)

7 l.

102.554

3,80

3,17

LAMAS CUBEIRO DORA HERMANOS LAMAS S.C. (LU)

8 l.

102.493

2,64

3,03

PARDO RUDOLPH RODOLFA 89 AUGASANTAS SAT Nº 1357 XUGA (C)

9 l.

102.471

4,20

3,33

ROXEO STORM 1923 LUNA ROXELO (PO)

8 l.

102.468

4,50

3,51

DANESA DO QUINTO GANADERIA CASA QUINTO SC (C)

12 l.

102.426

2,80

3,06

CID MARTY MARTETA SC GANDEIRIA CID (LU)

7 l.

102.413

3,68

3,41

VEIGUEIRO LUPINO LUNERA VEIGUEIRO SOC.COOP.GALEGA (LU)

6 l.

102.346

2,74

3,01

CARBALLES 9118 CARBALLES MOSTEIRO (LU)

8 l.

102.298

3,48

3,02

BATHE DIANA MARTINEZ (C)

11 l.

102.248

4,19

3,30

A PENA TOURA GANDEIRIA OS CAMPOS, S.C. (C)

10 l.

102.246

4,24

3,33

0705 GANDERIA CASA DO FERREIRO S.C. (C)

8 l.

102.228

3,96

3,15

CAINZOS RUSA RUDOLPH ESTABLO DOS CAINZOS (LU)

7 l.

102.228

3,47

3,43

BESTEIRO STALONE CHULA BESTEIRO (PO)

9 l.

102.081

3,88

3,54

OS LLANOS TAURO APPROVAL OS LLANOS (LU)

7 l.

102.025

2,99

3,04

SAA BLITZ 7700 CASA DA SAA (LU)

6 l.

102.008

4,33

2,72

PONTELO BELLWOOD MARAVILLA PONTELLO (PO)

10 l.

101.967

3,89

3,01

RODOLFA II SAT OS CHANS (C)

8 l.

101.882

4,63

3,42

BUSAL 206 ICESHOW FINCA VARELA S.C. (C)

8 l.

101.870

4,36

2,98

LISTE 412 GANDERIA LISTE, S.C. (C)

6 l.

101.863

4,70

3,20

ACIBEIRO MTOTO PICHONA 2796 ACIBEIRO (PO)

7 l.

101.818

3,24

3,14

GAZPAR HOF GISLANA GAZPAR (LU)

10 l.

101.726

5,21

3,02

VITAMINE 5407 S.A.T. FINCA A CORTIÑA (C)

5 l.

101.725

3,53

3,08

VEIGUEIRO DRAMATIC SEAT VEIGUEIRO SOC.COOP.GALEGA (LU)

7 l.

101.697

2,74

2,88

GARCIA LANDOI LANDA 1 SAT HERBON NUÑEZ (LU)

7 l.

101.628

4,80

3,52

VEIGUELA SAMBREIXO BEYONCE SC GANDEIRIA VEIGUELA (LU)

7 l.

101.605

4,37

2,99

VILARIÑO RUDOLPH MARTA 418 GRANXA VILARIÑO SAT Nº985 XUGA (C)

9 l.

101.591

3,26

3,22

366 FONTIXON S.A.T. Nº 996 XUGA (LU)

8 l.

101.440

3,82

2,93

LAMAZARES BROCOT MUÑECA LAMAZARES (PO)

10 l.

101.431

4,04

3,22

QUINTILLAN RUDOLPH 9032 CASA QUINTILLAN (LU)

8 l.

101.429

3,50

3,15

SAN VICENTE JESTH. ARLINDA 400 S.A.T. SAN VICENTE DE NIVEIRO (C)

6 l.

101.365

3,13

2,85

NEELTJE 439 SAT O CANAL (LU)

9 l.

101.337

2,66

3,58

2155 XIADA ORBALLO VILOIRA GRANXA VILOIRA (LU)

9 l.

101.250

3,95

3,51

FREIRE MISTELA MTOTO FREIRE PEREZ S.C. (C)

7 l.

101.194

2,67

2,91

JAIME INQUIRER 145 CASA JAIME (LU)

6 l.

101.193

4,72

3,23

RAVESA CASEIRO DE ARMAN (C)

9 l.

101.157

3,53

3,05

MANTEIGA 8414 S.A.T. FINCA A CHEDA 976 XUGA (C)

7 l.

101.142

3,69

2,99

LEITEIRO OUTSIDE 1734 CASA DO LEITEIRO (LU)

9 l.

101.104

3,57

3,06

NAVAL 1956 RENDAL CASA DE NAVAL (LU)

11 l.

101.023

4,11

3,10

NOVO TITANIC 546 NOVO (LU)

7 l.

101.020

3,62

3,37

VARELA SIX 7592 VARELA (LU)

6 l.

100.967

4,63

3,00

CAAMAÑO LIRA INCOME CAAMAÑO DE VILAR DE CASTRO SC (C)

5 l.

100.889

3,03

2,95

HENAR CUBEIRO LUA RAIOLA (LU)

9 l.

100.885

3,18

2,95

GARCIA OUTSIDE ANIELKA GARCIA (PO)

9 l.

100.784

3,50

2,92

157 LIBERTY EIRIS (C)

6 l.

100.780

3,75

3,23

LISTE 299 GANDERIA LISTE, S.C. (C)

9 l.

100.766

4,36

3,21

IC AFRICAL SIX OLVEIRA S.A.T. IGLESIAS 1040 XUGA (C)

7 l.

100.729

4,19

3,42

LAMPARTE MARTY 103 PERNAS (C)

9 l.

100.607

3,17

3,10

REIGADA TITANIC 1173 CASA REIGADA (LU)

6 l.

100.575

2,53

3,21

IGLESIAS LEREZ 22 BARBARA JOSE IGLESIAS OTERO (PO)

11 l.

100.500

3,57

3,18

MUIÑOS 1849 SIX MUIÑOS (LU)

7 l.

100.384

4,58

2,96

EL PALOMAR BUCANA LEADER S.A.T. O PALOMAR (LU)

7 l.

100.374

3,07

3,34

PREVISOR LINDA 2 MENDO GANADERIA PROVISOR (LU)

7 l.

100.343

4,70

3,16

ADRIANO NIEVE BESTOW SC GANDERIA LODEIRO (LU)

9 l.

100.338

4,06

3,35

FIDALGO BAXOI REINA 5147 SC SANCHEZ (LU)

9 l.

100.217

3,66

3,07

BERLE GANADERIA ANTELO, S.C. (C)

7 l.

100.154

4,02

3,50

ASTURAO ENEHOULD MIRTA SC GANDEIRIA ASTURAO (LU)

10 l.

100.105

5,29

3,43

CARAVILLAS LEE 358 MILKA CARAVILLAS (LU)

6 l.

100.089

3,87

3,59

PARDO CURRAS TINA 95 AUGASANTAS SAT Nº 1357 XUGA (C)

7 l.

100.081

3,89

3,19

GARCIA BLITZ ROSANNE SAT HERBON NUÑEZ (LU)

6 l.

100.041

3,87

3,19

TATO MIRANDA FORD TATO (LU)

7 l.

100.000

3,00

3,05

  1. Datos facilitados polo CEGACOL
    (2) 2X= 2 ordeños; 3X= 3 ordeños; 4X= 4 ordeños; R= robot 

 

image_print

Deixa unha resposta

O teu enderezo electrónico non se publicará Os campos obrigatorios están marcados con *

Solicitamos o seu permiso para obter datos estadísticos da súa navegación nesta esta web, en cumprimiento do Real Decreto-ley 13/2012. Si continúa navegando consideramos que acepta o uso das cookies. OK | Máis información