Listado de ganderías de Galicia gañadoras dos premios á mellor calidade sanitaria do leite

Listado de ganderías de Galicia gañadoras dos premios á mellor calidade sanitaria do leite

A conselleira do Medio Rural, Ángeles Vázquez, entregou este venres os galardóns Exceleite, que premian o labor das 20 mellores explotacións leiteiras galegas no ámbito hixiénico-sanitario. Estes novos premios están promovidos pola Xunta en colaboración co Laboratorio Interprofesional Galego de Análise do Leite (Ligal).

Preto de 5.000 granxas galegas podían optar a estes premios, todas as que están inscritas no Rexistro de Explotacións Leiteiras de Calidade Diferenciada (Recaldi) e que, polo tanto, están en disposición de usar o distintivo de calidade Galega 100%. Delas seleccionáronse, con criterios técnicos, as 50 explotacións finalistas e posteriormente os 20 recoñecementos entregados hoxe nun acto celebrado no pazo de Cores, no concello coruñés da Baña.

Gañadores premios Exceleite 2017:

GRUPO

PREMIOS

NOME

CONCELLO

PROVINCIA

GRANDE – EXTENSIVO

PRIMEIRO PREMIO

SAT CASA MENOR N. 1017 XUGA

BOIMORTO

A CORUÑA

GRANDE – EXTENSIVO

SEGUNDO PREMIO

TRABADA DORADO JESUS ANGEL

BALEIRA

LUGO

GRANDE – SEMIEXTENSIVO

PRIMEIRO PREMIO

GANADEIRA CASA LANDEIRA DE OA, S.C.

TRAZO

A CORUÑA

GRANDE – SEMIEXTENSIVO

SEGUNDO PREMIO

EXPLOTACION FARRUCO, S.C.

TOURO

A CORUÑA

GRANDE – INTENSIVO

PRIMEIRO PREMIO

GANADERIA NOVOA, S.C.

FRADES

A CORUÑA

GRANDE – INTENSIVO

SEGUNDO PREMIO

MONICA LANDEIRA Y OTRO, S.C.

VAL DO DUBRA

A CORUÑA

MEDIANO – EXTENSIVO

PRIMEIRO PREMIO

RIVAS LAMAS ANGEL

FRIOL

LUGO

MEDIANO – EXTENSIVO

SEGUNDO PREMIO

TALLON LOBATO, S.C.

VEDRA

A CORUÑA

MEDIANO – SEMIEXTENSIVO

PRIMEIRO PREMIO

IGLESIAS VEIRAS M. CARMEN

ORDES

A CORUÑA

MEDIANO – SEMIEXTENSIVO

SEGUNDO PREMIO

A FRAGA S.C.

MELIDE

A CORUÑA

MEDIANO – INTENSIVO

PRIMEIRO PREMIO

VIDAL PEREZ JOSE MANUEL

ARANGA

A CORUÑA

MEDIANO – INTENSIVO

SEGUNDO PREMIO

PEREZ BOTANA, CARMEN

FRADES

A CORUÑA

PEQUENO – EXTENSIVO

PRIMEIRO PREMIO

MOURIÑO GONZALEZ BENITO

SILLEDA

PONTEVEDRA

PEQUENO – EXTENSIVO

SEGUNDO PREMIO

MENDEZ, S.C.

MONFORTE DE LEMOS

LUGO

PEQUENO – SEMIEXTENSIVO

PRIMEIRO PREMIO

RECAREY GARCIA ELENA MARIA

SANTA COMBA

A CORUÑA

PEQUENO – SEMIEXTENSIVO

SEGUNDO PREMIO

VILACOBA ANTELO MARISOL

A BAÑA

A CORUÑA

PEQUENO – INTENSIVO

PRIMEIRO PREMIO

FERNANDEZ MOURE CONCEPCION

CHANTADA

LUGO

PEQUENO – INTENSIVO

SEGUNDO PREMIO

GARCIA PEREIRA CONCEPCION

FRADES

A CORUÑA

ECOLÓXICO

PRIMEIRO PREMIO

RIVAS LAMAS ANGEL

FRIOL

LUGO

ECOLÓXICO

SEGUNDO PREMIO

MOURIÑO GONZALEZ BENITO

SILLEDA

PONTEVEDRA

image_print

Deixa unha resposta

O teu enderezo electrónico non se publicará Os campos obrigatorios están marcados con *

Solicitamos o seu permiso para obter datos estadísticos da súa navegación nesta esta web, en cumprimiento do Real Decreto-ley 13/2012. Si continúa navegando consideramos que acepta o uso das cookies. OK | Máis información